Haber

DEPREM YAŞAYAN ESMANUR’DAN DEPREM MAĞDURLARINA YARDIM eli

Kahramanmaraş’taki depremden sağ kurtulan ve teyzesi ile İstanbul’a yerleşen engelli Esmanur Karahan (16), Bağcılar Belediyesi’ndeki Feyzullah Kıyıklık Engelliler Köşkü’nde eğitim görüyor. Karahan, engelli arkadaşlarıyla birlikte topladığı 300 kilo mantarı deprem bölgesindeki akranlarına gönderdi.

Kahramanmaraş’ta yaşanan iki depremin ardından toplumun her kesiminden afetzedelere yardım eli uzanıyor. Bağcılar Belediyesi Feyzullah Kıyıklık Engelliler Sarayı kursiyerleri de bu kapsamda harekete geçti. Mantar üretim atölyesi kursiyerleri, mart hasadından elde ettikleri mantarları sallama bölgesine gönderme kararı aldı.

DEPREM MAĞDURLARINA MANTAR GÖNDERECEĞİZ

Kursiyerlerin ortasında 16 yaşındaki zihinsel engelli Esmanur Karahan da bulunuyor. Kahramanmaraş’ta depreme yakalandığını söyleyen Karahan, “Dördüncü katta oturuyorduk. Deprem başlayınca çöktük kapandık. Çok korktum. Sonra dışarı çıktık. Bir süre arabada kaldık. bu arada amcam vefat etti istanbula geldim teyzemde kalıyorum engelliler sarayında okuyorum arkadaşlar burada topladığımız mantarları depremzedelerimize göndereceğiz korkmayın bu günler de geçecek. Hepimiz yanlarındayız” dedi.

karesihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu