Haber

Sıcak Hava Artarak Devam Edecek: Hava Nasıl Olacak? Meteorolojiden Hava Durumu Uyarısı

Meteoroloji’nin hava raporuna göre hava sıcaklıkları 3 ila 8 derece artarak mevsim normallerinin üzerinde seyredecek. Uzmanlar, İstanbul’da hissedilen sıcaklığın 40 dereceyi geçeceğini belirtti. Meteoroloji Genel Müdürlüğü etkili olacak sıcak hava dalgası nedeniyle vatandaşları uyardı.

Türkiye, “El Nino” sıcak hava dalgası nedeniyle bunaltıcı sıcaklarla mücadele ederken, Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden (MGM) sıcaklıkların daha da artacağına dair yeni bir uyarı geldi.

Özellikle Marmara Bölgesi’ne işaret eden uzmanlar, hafta sonu sıcaklıkların 3 ila 8 derece artacağını belirterek, İstanbul’da hissedilen sıcaklıkların 40 dereceyi geçeceğini belirtti.

MGM’nin internet sitesinde “Yurdun Her Yerinde Hava Sıcaklıkları Mevsim Normallerinin Üzerinde Olacak” notuyla yapılan uyarıda, yurdun çarşamba gününden bu yana sıcak hava dalgasının etkisinde olduğu belirtildi.

Meteoroloji, “Hava sıcaklıklarının Marmara, Ege ve Akdeniz’de mevsim normallerinin 3 ila 8 derece, diğer bölgelerde ise mevsim normallerinin 1 ila 5 derece üzerine çıkması bekleniyor.”

Öte yandan Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hafta sonu etkili olacak sıcak hava dalgası nedeniyle vatandaşları uyardı.

MGM’den yapılan uyarıda, “Sıcak hava dalgası nedeniyle başta Marmara, Ege ve Akdeniz Bölgelerimizde yaşayan kronik hastalığı olanlar, yaşlılarımız ve çocuklarımız olmak üzere vatandaşlarımızın günün en sıcak saatleri olan 11 ile 16 saatleri arasında dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.” terimler yer aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu