Ekonomi

Wizz Air, Ankara ve Abu Dabi arasında direkt uçuşlara başladı

TAV Havalimanları’nın işlettiği Ankara Esenboğa Havalimanı’nda, Wizz Air’in Abu Dhabi’den ilk uçuşunu su botu karşıladı.

TAV Havalimanları’ndan yapılan açıklamaya göre, Airbus A321 tipi uçağın ilk uçuşuyla toplam 219 yolcu Ankara’ya geldi. Wizz Air, Ankara ve Abu Dabi arasında Salı, Perşembe ve Cumartesi günleri olmak üzere haftanın 3 günü karşılıklı tarifeli seferler gerçekleştirecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen TAV Esenboğa Genel Müdürü Nuray Demirer, Ankara Esenboğa Havalimanı’nın pandeminin etkilerini hızla geride bıraktığını belirtti.

2022’de 8,5 milyondan fazla yolcuya hizmet verdiklerini belirten Demirer, “Başkentimiz Ankara’dan tüm dünyaya direkt uçuşları artırmak için paydaşlarımızla yoğun bir şekilde çalışıyoruz. 2023’e hızlı bir başlangıç ​​yaptık. Wizz Air bir ilk. Tarifeli Abu Dabi-Ankara güzergahının ilk uçuşunu karşılamaktan ve yolcularımıza yeni bir destinasyona direkt uçuş konforunu sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Yeni rotaların Wizz Air ile devam etmesini umuyoruz.” terimleri kullandı.

Wizz Air Abu Dhabi Genel Müdürü Michael Berlouis, “Wizz Air Abu Dhabi için önemli bir büyüme bölgesi olarak gördüğümüz Avrupa’dan yeni bir destinasyon olan Ankara’yı uçuş ağımıza ekleyerek yeni yılı karşıladık. Türkiye zengin bir geçmişe sahip. herkesin görmesi gereken 2023′ “Büyümeye ve herkes için uygun fiyatlı seyahat seçenekleri sunmaya devam edeceğiz. Yeni ve daha sürdürülebilir uçaklarımız ile yolcularımızı sevdiklerine kavuşturmayı sabırsızlıkla bekliyoruz.” değerlendirmesini yaptı.

Yeni hat ile birlikte Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan dış hatlarda 29, yurt içinde 19 ülkede 40 noktaya direkt uçuş gerçekleştiriliyor. 16 havayoluna hizmet veren Esenboğa Havalimanı, 2022 yılında 8 milyon 644 bin yolcuyu ağırladı.

haberorhangazi.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu