Teknoloji

Intel İşlemciler ‘i’ Ad Değişiklikleri

Dünyanın en büyük işlemci üreticilerinden biri olan Intel’in köklü bir değişiklik yapmak üzere olduğu ortaya çıktı. Şirketin ” Meteor Gölü “” ve önümüzdeki aylarda piyasaya sürülecek olan yepyeni işlemciler, yıllardır kullanılan “i” etiketini kaldıracak. Yani yeni nesil Intel işlemciler i3, i5, i7, i9 gibi isimlere sahip olmayacak.

Intel’in radikal kararı, piyasaya çıkacak bir işlemcinin test edildiği Ashes of Singularity adlı oyunun veri tabanına dahil edilmesiyle başladı. kelime işlemci” Intel Core Ultra 5 1003H“. Tom’s Hardware, bu bilgiden sonra kapsülü Intel’in ağzından çıkarmayı başardı. Intel, detay vermese de bu gelişmeyi doğruladı. Yani Intel’in bundan böyle çıkaracağı işlemcilerde yerine “Core i” çıkacak. Çekirdek Ultra” dahil edilecek.

Birkaç hafta sonra netleşecek!

Marka stratejisinde değişiklikler yapıyoruz.” dedi bir Intel sözcüsü, ” gelecek haftaBu heyecan verici değişiklikler hakkında daha fazla ayrıntı sağlayacağız.sözlerini kullanarak bu gelişmenin sonuna gelindiğini itiraf etti. Intel’in açıklamaları, yeni adlandırma stratejisidaha iyi anlamamıza yardımcı olacaktır.

Peki Intel Core Ultra 5 1003H ne sunuyor?

Ashes of Singularity veri tabanında Intel’in yaklaşmakta olan işlemcisi hakkında bilgiler 18 çekirdekli bir yapı içerisinde olacağını göstermektedir. Ayrıca eşlik eden 18 mantıksal çekirdek olacaktır. Ancak işlemcinin şu anda neler sunacağına dair başka bir bilgimiz yok. Yılın ikinci yarısında çıkması beklenen yeni işlemciler için yapılacak. öğle yemeğitüm bu bilinmeyenleri ortaya çıkaracaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu